Respawn4Fun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum oficial al serverului cs.respawn4fun.ro
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 |Counter Strike|Tutorial KreedZ pentru incepator

Go down 
AuthorMessage
MaGiC?
Admin
MaGiC?


Posts : 20
Join date : 2010-03-09

|Counter Strike|Tutorial KreedZ pentru incepator Empty
PostSubject: |Counter Strike|Tutorial KreedZ pentru incepator   |Counter Strike|Tutorial KreedZ pentru incepator EmptyWed Mar 10, 2010 6:07 am

In acest tutorial despre kreedz, incepatorii vor invata termenii de baza, un tutorial pentru sarituri, etc :

Vom incepe cu un mic DEX :


Semi-Clip ( sau Boost ) va ajuta sa va urcati pe unul din colegi, care are deasemenea Semi-Clip activat.

Bhop ( prescurtare de la Bunny-Hop ) : acest script, practic face treaba in locul vostru, sare incontinuu, doar apasand space. Folosirea adecvata a acestui script( vezi mai jos) , duce la viteza mai mare, si poti termina mai usor unele harti de bhop.

script : Este o comanda scrisa in consola sau intr-un config, prin care la apasarea unui singur buton, indeplineste o sarcina. Ex : Buy-script, Bhop, ducky-jump.

LongJump ( prescurtat LJ ) este o saritura pe care o faci prin coordonarea MOUSE-ului cu tastele. ( vezi mai jos la tutoriale lj ! )

Tutoriale

a. Cum pot salva sau cum sa ma teleportez mai usor, fara sa scriu de fiecare data /cp , si /tp ?
Poti face acest lucru cu ajutorul unor binduri ( am invatat mai sus ), pe care le poti scrie intr`un config.
Aceste binduri sunt :
bind "say /cp"
bind "say /tp"

b. Daca am cazut, si am salvat din greseala, ce fac?Trebuie sa o iau de la inceput iar?
Nu ezita sa folosesti comanda /stuck , care te va teleporta la pen-ultimul CheckPoint !
Back to top Go down
https://respawn4fun.board-directory.net
 
|Counter Strike|Tutorial KreedZ pentru incepator
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» |Counter Strike| Scoaterea acceleratiei la Mouse
» [Mod] 18 moduri pentru CS
» [Tutorial CS]Statsme pe server dedicat!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Respawn4Fun :: COUNTER-STRIKE :: Tutoriale-
Jump to: